Setkání pro média a partnery kampaně Špatný vTTIP


 

campus

Přijměte prosím pozvání na neformální setkání pro média a partnery kampaně Špatný vTTIP, které proběhne ve čtvrtek 9. dubna 2015 od 14:00 v salónku kavárny Café Kampus (Náprstkova 10, Praha 1).

Setkání se koná u příležitosti vyhlášení Global trade day – mezinárodního dne akcí upozorňujících na problematické aspekty obchodních a investičních úmluv, který se uskuteční 18. dubna 2015 na stovkách míst po celém světě.

Na setkání budou představeny exkluzivní informace o českém programu akcí plánovaných na 18. dubna a nejnovější poznatky o stavu vyjednávání Transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP). Na Vaše dotazy budou rovněž odpovídat dva renomovaní zahraniční hosté.

S krátkým shrnutím kanadského postoje k TTIP a CETA vystoupí politolog Scott Sinclair z Canadian Centre for Policy Alternatives – bývalý poradce vlády Britské Kolumbie v otázkách obchodní politiky a autor řady publikací o mezinárodním obchodu, mimo jiné editor analýzy finálního textu CETA (http://bit.ly/MakingSenseOfCETA).

S krátkým shrnutím amerického postoje k TTIP vystoupí politoložka Melinda St. Louis z amerického think tanku a organizace typu advocacy Public Citizen – ředitelka mezinárodních kampaní Global Trade Watch – programu Public Citizen zaměřeného na monitorování vyjednávání WTO a regionálních úmluv, jako je TTIP.

Prosím o potvrzení Vaší účasti na emailovou adresu nemcova@iure.org.

Neváhejte mne kontaktovat s Vašimi dotazy na podrobnosti setkání.

Těším se na setkání. S přátelským pozdravem

Petra Němcová